вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od należytego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий